content top
Wybór kasy fiskalnej – 6 podstawowych kryteriów

Wybór kasy fiskalnej – 6 podstawowych kryteriów

Wybór kasy fiskalnej dla firmy może być niełatwym zadaniem. Zwłaszcza, jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z urządzenia tego typu podczas sprzedaży. Nie jest to jednak zadanie nie do wykonania. Warto przy tym wziąć pod uwagę 6 podstawowych spraw.

Każda branża, firma, lokal usługowy, sklep  mają swoje indywidualne potrzeby. Kasa fiskalna dla kosmetyczki, drukarka fiskalna dla mechanika, przenośna kasa dla lekarza. Każdy z tym usługodawców potrzebuje czegoś innego, jeśli chodzi o komfortową ewidencję z zastosowaniem urządzenia rejestrującego. Warto dobrze zastanowić nad jego zakupem – jeżeli się pomylimy, zapłacimy nie tylko źle wydanymi pieniędzmi, ale też naszą wygodą podczas wieloletniej pracy z niedopasowaną kasą fiskalną.

Czym się kierować podczas zakupu kasy fiskalnej dla siebie?

Często kierujemy się ceną. O tym, że nie warto brać pod uwagę jedynie to kryterium i o tym, że bardzo tanie kasy fiskalne to nienajlepszy wybór pisaliśmy w artykule Tanie kasy fiskalne – jak kupić, by nie żałować? Jeszcze go nie czytałeś? W takim razie zachęcamy Cię byś to zrobił! A Jeśli masz jego lekturę już za sobą, to wiesz, że dobre kasy fiskalne mają swoją cenę. Co wcale nie oznacza, że zrujnują Twój budżet.

Jeśli mamy już określoną rozsądną kwotę na zakup kasy fiskalnej, wybrany serwis kas fiskalnych – wydaje się, że jesteśmy gotowi do zakupu. Kiedy jednak przyjdzie co do czego, może pojawić się pewien problem. Serwisant w danym salonie pokaże nam zapewne kilkanaście modeli różnych urządzeń rejestrujących w tej samej lub podobnej cenie. Co wtedy?

Wtedy właśnie musimy wiedzieć, jakie potrzeby ma nasza firma, nasza branża, nasz lokal. Z drugiej strony musimy wiedzieć coś o samych urządzeniach fiskalnych, po to by dobrać je odpowiednio do indywidualnych wymagań. Nie chodzi o to, abyśmy mieli jakąś specjalistyczną wiedzę. Taką wiedzę posiada pracownik w dobrym serwisie kas fiskalnych. Dobrze jednak, jeśli będziemy się orientować przynajmniej w 6 podstawowych sprawach. To one stanowią nasze zasadnicze kryteria wyboru.

Wybór kasy fiskalnej – 6 podstawowych kryteriów

  • KASA FISKALNA CZY DRUKARKA FISKALNA? Powinieneś wiedzieć, czym różnią się od siebie te urządzenia do ewidencji sprzedaży, żeby dobrać odpowiedni sprzęt dla siebie.
  • JAK ZAPISUJĄ SIĘ KOPIE PARAGONÓW FISKALNYCH? Do wyboru masz kopie papierowe i elektroniczne. Które są praktyczniejsze? Warto dowiedzieć się, jakie zalety i wady mają obie opcje zapisu.
  • JAK WYDAJNY JEST AKUMULATOR WEWNĘTRZNY? Dla niektórych branż, to jak długo może działać kasa fiskalna odłączona od prądu, to zasadnicza kwestia.
  • JAK POJEMNA JEST BAZA TOWARÓW I USŁUG? Ile pozycji możesz wprowadzić do tzw. bazy PLU?
  • JAKA JEST LICZBA ZNAKÓW W NAZWIE TOWARÓW I USŁUG? To wcale nie taka błaha sprawa. Zorientuj się, ile znaków możesz wykorzystać w nazwie towaru lub usługi na paragonie.
  • JAKA JEST WAGA I WIELKOŚĆ URZĄDZENIA? Ten punkt mówi sam za siebie. Dobrze wiesz, ile miejsca masz w swoim lokalu gastronomicznym, biurze, punkcie usługowym. A może sprzedajesz na bazarze lub na straganie ulicznym? Dobierz kasę fiskalną do przestrzeni, którą dysponujesz.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *