content top

Tanie kasy z elektroniczną kopią paragonu

Kasy rejestrujące z kopią elektroniczną są droższe niż tradycyjne urządzenia. Zanim jednak zrezygnujemy z tego powodu z zakupu takiej kasy, weźmy pod uwagę kilka istotnych czynników, między innymi wygodę i bezpieczeństwo danych. Może się okazać, że w rzeczywistości tanie kasy z elektroniczną kopią istnieją i są łatwo dostępne.

kasy fiskalne z kopią elektroniczną w warszawieJak świat światem – każdy chciałby kupować tanio i dobrze. Nie ma w tym ani nic niestosownego, ani niepraktycznego. Przedsiębiorca prowadzący firmę przede wszystkim stara się podejmować działania zgodne z zasadami ekonomii. Kwestia zakupu kasy fiskalnej nie jest  tutaj żadnym wyjątkiem. Podatnik idzie do sklepu z kasami rejestrującymi i mówi, że chciałby tanią kasę z elektroniczną kopią paragonu. Niemożliwe? Zależy, jakie nastawienie ma kupujący i co rozumieć przez „tania”.

Tanie, a bez kopii

Przede wszystkim należy porzucić nadzieję, że urządzenie fiskalne z kopią elektroniczną kupimy za 700 zł. To prawda, że najtańsze kasy mniej więcej tyle kosztują, ale to nie są urządzenia z kopiami elektronicznymi. Najtańsze kasy fiskalne mają w zasadzie jedną nadrzędną zaletę – są tanie. Sprawdzają się w niewielkich punktach handlowych i usługowych. Jednak żadna z obecnych na rynku tanich kas nie ma elektronicznej kopii paragonów. W rzeczywistości za najtańsze urządzenie rejestrujące z kopią elektroniczną zapłacimy nie mniej niż 1 300 zł. Czy to drogo?

Elektroniczna kopia to nie wszystko

Rzeczywiście, 600 zł to spora różnica. Zanim jednak z góry odrzucimy możliwość zakupu kasy z elektroniczną kopią, zastanówmy się, jak odczujemy skutki tej decyzji. Przede wszystkim kasy fiskalne i drukarki fiskalne z kopią elektroniczną są wyższej jakości i bardziej funkcjonalne niż tradycyjne kasy. Szybciej drukują paragony, posiadają możliwość zmiany waluty, są łatwe  w obsłudze i czytelne. Wynika to z tej prostej przyczyny, że są to zwyczajnie urządzenia nowoczesne, zaprojektowane później niż wiele tradycyjnych, tanich kas. Kupując kasę rejestrującą z elektroniczną kopią zyskujemy nie tylko elektroniczną kopię, ale też wiele innych funkcjonalności.

Wygoda i bezpieczeństwo

Wiele korzyści wynika też z samej elektronicznej kopii. Przede wszystkim odchodzi problem drukowania i przechowywania kopii papierowych przez 5 lat od zakończenia roku podatkowego, w którym sprzedaż została rozliczona. Ponadto znacznie zwiększa się bezpieczeństwo danych. Dane zapisane w formie elektroniczne możemy powielać dowolną ilość razy, zapisywać je na komputerze i nośnikach. Informacje te można odczytać także bez udziału kasy czy drukarki rejestrującej. Nie ma obaw, że treść zapisana na rolkach papieru wyblaknie lub w papier w jakiś sposób ulegnie uszkodzeniu.

A może jednak jest tania…

Gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie te korzyści, możemy dojść do wniosku, że tanie kasy z elektroniczną kopią paragonu istnieją i są łatwo dostępne. 1 300 zł za tak dobre urządzenie w istocie przestaje być ceną wygórowaną. Płacimy za funkcjonalność, z której korzystamy. Płacimy za bezpieczeństwo danych zapisanych na karcie SD. Jeśli mamy możliwość uzyskania ulgi z urzędu skarbowego, koszt zakupu urządzenia rejestrującego spada z 1 300 zł do zaledwie 600 zł. Warto wziąć pod uwagę wszystkie zalety kas z kopią elektroniczną i nie zrażać się pozorną różnicą ceny w stosunku do najtańszych kas tradycyjnych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *