content top
Tanie kasy fiskalne, bo z ulgą! Jak uzyskać zwrot pieniędzy za urządzenie fiskalne?

Tanie kasy fiskalne, bo z ulgą! Jak uzyskać zwrot pieniędzy za urządzenie fiskalne?

Zakup urządzenia fiskalnego zwłaszcza dla małych firm to spory wydatek. Jednak na zakupie kasy fiskalnej można sporo zaoszczędzić. Nie chodzi o to, by kupować bardzo tanie kasy fiskalne niskiej jakości. Możesz uzyskać zwrot pieniędzy za urządzenie fiskalne na starcie ewidencji. Warto to wiedzieć, warto z tego skorzystać.

Państwo zwraca sporą kwotę za urządzenie rejestrujące –za każde kupione urządzenie możesz odzyskać nawet 700 złotych! Komu przysługuje zwrot za kasę fiskalną w 2015 roku? Co musi zrobić podatnik, żeby go uzyskać? Dowiedz się, czy ulga na zakup kasy fiskalne nie przysługuje również Tobie.

Zwrot pieniędzy za urządzenie fiskalne w 2015 roku – dla kogo?

Dla kogo dostępna jest ulga na zakup kasy fiskalnej w 2015 roku? Podobnie jak w latach poprzednich, ulga ta przysługuje podatnikom, którzy dopiero rozpoczynają ewidencjonowanie.

Nigdy wcześniej nie miałeś kasy fiskalnej? Dopiero zaczynasz ewidencjonowanie sprzedawanych towarów lub usług? Masz prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy za kasę fiskalną!

Co ciekawe, nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o ilość kupowanego sprzętu. Chodzi o to, że jeśli zdecydujesz się od razu na zakup kilku kas fiskalnych, to uzyskasz wówczas zwrot do 700zł za wszystkie kupione i zgłoszone do urzędu urządzenia. Warto wykorzystać tę okoliczność.

Chociaż zakup kilku kas fiskalnych na starcie działalności może się wydawać niezbyt rozsądny, to wbrew pozorom, nie jest to wcale taki zły pomysł. Niektórzy przedsiębiorcy mogą przewidzieć od razu, że za jakiś czas będą musieli wprowadzić kolejne urządzenie fiskalne. Inni z góry wiedzą, że będą wykonywać pracę w lokalu, ale też w terenie. Dlatego praktyczne będzie posiadanie kasy stacjonarnej oraz wyposażenie się w mobilne urządzenie fiskalne, wygodne podczas przemieszczania się. Są w końcu tacy, którzy pracują w miejscu, gdzie dostęp do energii elektrycznej bywa utrudniony, zdarzają się awarie prądu – dlatego mała rezerwowa kasa fiskalna z wydajnym akumulatorem jest dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach.

Co musisz zrobić, by uzyskać ulgę na zakup kasy fiskalnej w 2015 roku?

Jak wspomnieliśmy, po pierwsze musisz być osobą rozpoczynającą ewidencję z zastosowaniem kasy. Tylko takim podatnikom przysługuje zwrot pieniędzy za urządzenie fiskalne. Druga rzecz to sumienne dopełnienie kilku formalności oraz pilnowanie terminów.

Wymogi dla przedsiębiorców, którzy starają się o zwrot za kasę fiskalną, zawiera § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 grudnia 2010 r. w sprawie odliczania i zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących.

Nie są to ani bardzo skomplikowane, ani bardzo wygórowane wymagania. Ale o ulgę na zakup kasy trzeba się trochę postarać. Nie dostaniemy zwrotu pieniędzy, jeśli sami nie zadbamy o wypełnienie odpowiednich dokumentów. Co konkretnie należy zrobić, by skorzystać z ulgi na kasę fiskalną do 700zł?

Aby uzyskać zwrot pieniędzy za urządzenie fiskalne, podatnik musi spełniać następujące warunki:

  1. Zanim rozpoczniemy ewidencjonowanie za pomocą urządzenia fiskalnego, należy złożyć w urzędzie skarbowym zgłoszenie o liczbie kas rejestrujących i adresie ich użytkowania. Zgłoszenie to musi zawierać wszystkie urządzenia fiskalne, które wprowadzamy do działalności. Wzór dokumentu zgłoszenia znajdziemy się w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących.
  2. Termin instalacji kasy fiskalnej – pilnowanie go to bardzo ważna sprawa, jeśli chodzi o uzyskanie ulgi 700zł. Kasa fiskalna musi zostać zainstalowania w odpowiednim terminie. Jeżeli spóźnimy się z wprowadzeniem urządzenia fiskalnego, zwrot pieniędzy za kasę fiskalną przepadnie. Wystarczy jeden dzień spóźnienia i tracimy prawo do ulgi.
  3. Dodatkowo przedsiębiorca, który ubiega się o zwrot, musi obligatoryjnie posiadać dowód zapłaty całości należności za kupione urządzenie fiskalne. Odliczenie albo wnioskowanie o zwrot pieniędzy będzie możliwy dopiero wtedy, gdy uregulujemy całość należności za kupowaną kasę lub drukarkę fiskalną.

Jak otrzymamy zwrot pieniędzy na urządzenie fiskalne?

Przedsiębiorca zwolniony z VAT musi złożyć Wniosek o zwrot kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących w urzędzie skarbowym. Pieniądze za kasę fiskalną zostaną zwrócone przelewem na rachunek bankowy podatnika. Natomiast przedsiębiorca będący czynnym podatnikiem VAT, dokonuje odliczenia w deklaracji VAT za miesiąc albo kwartał, w którym rozpoczęto ewidencjonowanie.

Z ulgą dobre kasy fiskalne, to tanie kasy fiskalne  

Warto postarać się o ulgę na zakup kasy fiskalnej. Dzięki temu, nawet mały przedsiębiorca, może sobie pozwolić na lepsze jakościowo urządzenie rejestrujące. Po odliczeniu ulgi, nowoczesna kasa fiskalna, która normalnie kosztuje około 1000-1200zł, będzie wydatkiem do przyjęcia. A trzeba powiedzieć, że różnica w korzystaniu z lepszej kasy fiskalnej znanej firmy, a bardzo taniej i przestarzałej technologicznie kasy z ograniczonymi funkcjami – jest kolosalna. Wpływa nie tylko na komfort użytkownika, ale też na jakość obsługi klienta i ogólny wizerunek  firmy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *