content top
Tania i dobra kasa dla sprzedaży sezonowej

Tania i dobra kasa dla sprzedaży sezonowej

Miesiące letnie szczególnie sprzyjają sprzedaży sezonowej. Jaka kasa fiskalna będzie dobra i tania dla tego typu działalności?

Pogoda sprzyja, by rozstawić się na ulicach czy targowiskach np. z odzieżą lub małą gastronomią. Wyjątkowy ruch w miejscowościach turystycznych to dobra okoliczność dla sprzedaży pamiątek czy gadżetów związanych z letnimi sportami. Z kolei bogactwo warzyw i owoców, które mamy od czerwca do października naturalnie wpływa na ożywienie w biznesie sezonowym związanym ze sprzedażą tych darów natury.

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej – sprzedaż sezonowa

Początek letniego sezonu to często czas otwierania i wznawiania zawieszonych działalności. Przedsiębiorca sezonowy ma takie same obowiązki w kwestii rejestrowania i prowadzenia firmy, jak ten, który prowadzi sprzedaż przez cały rok. Między innymi, dotyczy go obowiązek posiadania kasy fiskalnej i rejestrowania na niej rzetelnie każdego sprzedanego produktu czy wykonanej usługi.

Jaka kasa dla sprzedaży sezonowej?

Sprzedaż sezonowa, szczególnie jeśli prowadzona jest na otwartej przestrzeni, bardzo wpływa na wybór rodzaju urządzenia fiskalnego. Na co często zwracają uwagę przedsiębiorcy sezonowi? Liczy się przede wszystkim:

  • Waga i wymiary
  • Kształt i ergonomia
  • Wytrzymałość
  • Wyświetlacz
  • Akumulator wewnętrzny

kasa sprzedaż sezonowaJeśli chodzi o wagę i wymiary, jakie powinna mieć kasa dla sprzedaży sezonowej, to sprawa jest oczywista. Dobra kasa fiskalna jest mała i lekka. Chodzi o to, by zawsze mieć ją przy sobie i żeby była naprawdę mobilna. Na rynku dostępne są kompaktowe modele np. urządzenie Posnet Mobile HS EJ mieści się nawet w kieszeni użytkownika! Kształt i ergonomia również mają znaczenie, wpływają na to czy z kasy wygodnie się korzysta. Ergonomiczne kasy to takie, które dobrze leżą w dłoni i dzięki temu sprzedaż przebiega szybko i sprawnie. Kasa dla sprzedaży sezonowej musi być również wytrzymała – chodzi zarówno o obudowę, jak i o to, co kryje się pod nią. Każdy kto pracował w terenie przy sprzedaży sezonowej wie, że warunki na otwartej przestrzeni bywają różne – wysoka temperatura, deszcz, kurz. Gdy na stoisku dużo się dzieje, zdarza się, że kasa może nam upaść albo o coś uderzyć, dla tego koniecznie musi być solidnie zrobiona i mieć pewną wytrzymałość na upadki. Wyświetlacz to kolejna ważna sprawa – chociaż urządzenie jest małe, to operacje wykonywane na kasie fiskalnej powinny być czytelne. Wiele kas mobilnych ma tylko jeden wyświetlacz – ale są takie, które mają dwa – dla sprzedającego i dla klienta np. wspominana Posnet Mobile HS EJ. No i w  końcu akumulator wewnętrzny. Kasa dla sprzedaży sezonowej powinna mieć naprawdę dobry akumulator! Chodzi o to, by umożliwiała ona długą pracę bez konieczności ładowania baterii. W terenie z dostępem do energii elektrycznej może być bowiem różnie. A nawet jeśli mielibyśmy do niej dostęp, praca „na kablu” na pewno nie będzie wygodna.

Na rynku jest sporo modeli kas mobilnych, które sprawdzą się w sprzedaży sezonowej. Wśród nich można znaleźć takie, które nie przekraczają 1000 złotych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *