content top
Od stycznia 2020 roku nowe kasy fiskalne dla wulkanizacji

Od stycznia 2020 roku nowe kasy fiskalne dla wulkanizacji

Obowiązek posiadania nowych kas fiskalnych online został nałożony na przedsiębiorców wraz z wejściem w życie 1 maja 2019 r. nowych przepisów wprowadzających zmianę obowiązującego typu kas rejestrujących. Do zmiany obligowani są przedsiębiorcy z różnych branż w kolejności ustalonej przez Ministerstwo Finansów. Jako jedni z pierwszych nowe kasy fiskalne muszą wprowadzić wulkanizatorzy.

Kasy fiskalne dla wulkanizatorów – podstawa prawna

Ustawa o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach (Dz. U. z 2019 r. poz. 675) weszła w życie z dniem 1 maja 2019. Zgodnie z jej treścią, od stycznia 2020 roku na poszczególne branże będzie kolejno nałożony obowiązek wymiany dotychczas stosowanych kas na kasy fiskalne online. Tak jak do tej pory wysokość obrotu, sposób dokonywania zapłaty czy też inne czynnik nie będą zwalniały z rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej.

Obowiązek stosowania nowych kas fiskalnych online od stycznia 2020 roku został nałożony w pierwszej kolejności na przedsiębiorców:
– świadczących usługi z zakresu napraw pojazdów silnikowych i motorowerów obejmujących naprawę opon, ich zakładania, regenerowania czy bieżnikowania, oraz w zakresie wymiany opon i kół w pojazdach silnikowych i motorowerów;
– trudniących się sprzedażą benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu do napędów silników spalinowych.

 

Kasa fiskalna online dla wulkanizacji z ulgą

Nowe przepisy obligują warsztaty wulkanizacyjne do rejestracji sprzedaży za pomocą nowych kas dając przy tym możliwości do skorzystania z odliczeń. Warto zaznaczyć, że ulga przysługuje nawet tym przedsiębiorcom, którzy już wcześniej skorzystali z tego typu odliczenia przy wymianie kas na urządzenie z papierową bądź elektroniczną kopią. Kasa fiskalna online dla wulkanizacji z ulga będzie możliwa do kupienia pod jednym warunkiem – terminowej jej instalacji. Aby skorzystać z odliczenia należy więc odpowiednio wcześnie dopełnić wszystkich formalności i zacząć rejestrować sprzedaż nowym urządzeniem w wymaganym prawnie terminie.

 

Kasy online dla wulkanizatorów – wybór odpowiedniego modelu

Kasy fiskalne online dla wulkanizatorów mogą być stacjonarne lub mobilne, oraz łączyć się z Internetem na różne sposoby (np. za pomocą sieci LAN, WiFi czy GSM), a także posiadać dodatkowe udogodnienia (np. drukarki fiskalne – paragony/dokumenty wystawiane są w programie a nie na klawiaturze kasy). Wybór modelu kasy fiskalnej online należy więc dostosować do możliwości i wymagań konkretnego przedsiębiorstwa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *