content top
Od 1 stycznia 2015 roku kasy fiskalne dla fryzjerów, stomatologów i mechaników

Od 1 stycznia 2015 roku kasy fiskalne dla fryzjerów, stomatologów i mechaników

Mamy oficjalne informacje na temat zmian w przepisach dotyczących stosowania kas fiskalnych w firmach. Projekt nowego rozporządzenia, które ma wejść w życie od 1 stycznia 2015 roku, przewiduje zniesienie prawa do zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej dla sporej grupy usługodawców. Jeżeli masz firmę usługową, sprawdź czy i ty nie będziesz musiał wyposażyć jej w kasę fiskalną w 2015 roku.    

Kasy fiskalne dla każdego!

Tendencja zmian w przepisach dotyczących kas fiskalnych jest od kilku lat coraz wyraźniejsze. Zdaje się, że resort finansów kieruje się dewizą: Kasy fiskalne dla każdego! Mamy podstawy by sądzić, że w 2015 roku będzie jeszcze więcej urządzeń fiskalnych i obowiązek ewidencjonowania sprzedaży z ich użyciem obejmie jeszcze większą liczbę przedsiębiorców. Znana jest już bowiem treść projektowane rozporządzenia Ministra Finansów, które ma wejść w życie od 1 stycznia 2015 roku i zastąpić dotychczasowy dokument z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących ((Dz. U. z 2012 r., poz. 1382).

Paragon fiskalny od mechanika i dentysty

Zgodnie ze wspomnianym projektem nowego rozporządzenia, prawo do zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej w związku z niskimi obrotami firmy, stracą fryzjerzy, kosmetyczki, dentyści, lekarze, prawnicy, mechanicy samochodowi, a także osoby świadczące usługi gastronomiczne i usługi na stacjach diagnostycznych.

Koniec dobrych czasów

Dotychczas usługodawcy ci nie musieli kupować kas fiskalnych, jeśli ich roczny obrót nie przekroczył 20,000zł netto. Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie to w 2015 roku stracą ten przywilej i będą zobligowani do rejestrowania sprzedaży z wykorzystaniem urządzeń fiskalnych od początku działalności, niezależnie od wysokości obrotów. Kasy fiskalne będą musiały się pojawić w ich punktach usługowych najpóźniej 1 marca 2015 roku.

Nie taka kasa straszna

Dla wielu przedsiębiorców, którzy dowiedzieli się o nadciągającej konieczności kupienia urządzenia rejestrującego, perspektywa ta nie wydaje się optymistyczna. Kasy fiskalne kojarzą się często z dużym wydatkiem, skomplikowaną obsługą i gąszczem przepisów. Warto jednak podejść do sprawy pozytywnie, tym bardziej, że jeśli nowe rozporządzenie wejdzie w życie, konieczność zakupu kasy nas nie ominie. Na rynku dostępne są nowoczesne i tanie kasy fiskalne, których obsługa nie jest trudniejsza niż obsługa komputera czy smartfona, a zaufane poradniki internetowe zawierają aktualne informacje w sprawie obowiązujących przepisów.

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *