content top
Kasy fiskalne dla kosmetyczek – czy będą obowiązkowe w 2015 roku?

Kasy fiskalne dla kosmetyczek – czy będą obowiązkowe w 2015 roku?

Po wejściu w życie nowych przepisów, wielu usługodawców będzie musiało kupić kasy fiskalne dla swoich firm. Czy w 2015 roku również kosmetyczki czeka zakup tego urządzenia?

Nowe regulacje dotyczące stosowania kas fiskalnych zaczną obowiązywać z dniem 1 stycznia 2015 roku. Zmiany będą dotkliwe zwłaszcza dla kilku grup usługodawców. Czy modyfikacje w przepisach obejmą też usługi kosmetyczne?

Z końcem grudnia 2014 roku straci moc rozporządzenie z 29 listopada 2012 roku w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Dokument, który ma wejść w życie 1 stycznia 2015 roku i zastąpić aktualne regulacje bardzo interesował podatników. Dlaczego? Standardem jest, że każdym nowym rozporządzeniem, rośnie liczba firm, które są zobowiązanie do sprzedaży z użyciem kasy fiskalnej. Maleje natomiast grono tych podatników, którzy mają przywilej sprzedaży bez kasy.

Nowe rozporządzenie, które zostało już opracowane, nie zawiera informacji o zmniejszeniu limitu do zwolnienia podmiotowego. Wielu przedsiębiorców wciąż będzie mogło sprzedawać bez kasy, o ile nie przekroczy 20,000 złotych obrotu w skali roku {albo proporcjonalnie mniej w określonych przepisami przypadkach). Niektóre firmy stracą jednak prawa do zwolnienia – i to całkowicie. Projektowane rozporządzenie poszerza bowiem od 1 stycznia 2015 roku katalog czynności wyłączonych z wszelkich zwolnień z kas.

Usługi kosmetyczne oraz usługi kosmetologiczne znalazły się niestety wśród tych czynności, które bezwzględnie będą musiały być ewidencjonowanie z użyciem kasy fiskalnej. Wyraźnie wynika to z § 4 ust. 1 pkt 2 lit. h:

§ 4. 1. Zwolnień z obowiązku ewidencjonowania, o których mowa w § 2 i § 3, nie stosuje się w przypadku: (…) 2) świadczenia usług: (…) h) fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych

Co zapis ten oznacza dla kosmetyczek? Nic innego, niż to, że z dniem 1 stycznia 2015 roku stracą całkowicie prawo do zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Kasy fiskalne dla kosmetyczek, które działają w ramach własnego gabinetu, będą w przyszłym roku obowiązkowe. Ani niskie obroty firmy, ani żaden inny czynnik nie będzie podstawą do zwolnienia z kasy. Każdą wykonaną usługę kosmetyczną lub kosmetologiczną kosmetyczka będzie musiała zarejestrować z pomocą kasy fiskalnej oraz wydrukować potwierdzenie transakcji dla klienta lub klientki, czyli paragon fiskalny.

Konieczność kupienia kasy fiskalnej dla kogoś, kto nie miał wcześniej do czynienia urządzeniami tego typu, może wydawać się problematyczna. Nie ma co wpadać w panikę – na rynku są dostępne proste w obsłudze, estetyczne w wyglądzie, a przy tym tanie kasy fiskalne. Wszelkie kwestie formalne są również do opanowania dla każdego przyszłego użytkownika. Zaufany poradnik w Internecie, bezpłatne szkolenie oferowane przez dobre salony kas fiskalnych są nieocenioną pomocą, która zapewnia sukces w korzystaniu z kasy fiskalnej.

Wszystko wskazuje na to, że nowe rozporządzenie dotyczące kas, wejdzie w życie od stycznia przyszłego roku. Jeśli więc wykonujesz lub planuje wykonywać usługi kosmetyczne, przygotuj się na zakup urządzenia fiskalnego dla swojej firmy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *