content top

Kasa fiskalna Farex Perła – tania i lekka, ale czy dobra?

Jak każda kasa fiskalna z najniższej półki cenowej Farex Perła ma swoje wady i zalety. Niewątpliwe jest poręczna, lekka, odporna i przede wszystkim bardzo tania. Ma jednak kilka minusów, które warto przeanalizować, zanim zdecydujemy się na zakup tego modelu.

Kasy fiskalne Farex Perła znajdują się w grupie najtańszych urządzeń swojego gatunku. Z tego względu interesuje się nią wielu podatników, którzy stanęli w obliczu konieczności zakupu kasy rejestrującej. Czy warto kupić tę kasę? A może lepiej wydać kilkaset złotych więcej i zaopatrzyć się w droższe urządzenie? Wszystko zależy od tego, gdzie będziemy kasę użytkować.

Sporo dobrych stron

Kasa Farex Perła jest mała i lekka, dzięki czemu bardzo dobrze się sprawdza w małych punktach sprzedaży, handlu obwoźnym czy na straganach. Baza towarowa tej kasy fiskalnej nie jest powalająca – 3000 pozycji sprzedażowych. Jednak dla wielu podatników jest to liczba zupełnie zadowalająca. Bez podłączenia do zasilania kasa ta może wydrukować nawet 800 paragonów, co niewątpliwe przydaje się przy sprzedaży w terenie.

Zdecydowanym plusem kasy Farex Perła jest gotowość na eurofiskalizację. Można kupić ten produkt bez obawy, że będziemy musieli zainwestować w nową kasę, gdy tylko Polska wejdzie do strefy euro. To duże udogodnienie, którego nie miały pierwsze modele Perły.

Kasa fiskalna Farex Perła jest urządzeniem odpornym na warunki atmosferyczne, a także wilgoć i brud. Dodatkowym plusem tego modelu są dwa programy komputerowe dołączane przez producenta – Nowy PLUManager do programowania bazy PLU i pobierania raportów sprzedażowych oraz PLOMP PlusFm do odczytu, wydruku i archiwizacji raportów okresowych na CD.

Kilka niedociągnięć

Czasem można usłyszeć o awaryjności kasy Farex Perła. Użytkownikom zdarza się skarżyć na problemy z ładowaniem. Nie jest to jednak nagminna sytuacja. Poza tym Perła dość wolno drukuje paragony. 8 linii na sekundę to nie jest powalający wynik, choć nie należy się spodziewać wiele więcej po kasie w tak korzystnej cenie. Warto jednak przemyśleć tę kwestię, jeśli planujemy przyjmować dużą ilość klientów. Czekanie w kolejce jeszcze się wydłuży, jeśli nasza kasa fiskalna będzie drukować paragony w tempie żółwia na wakacjach. Kasa Farex Perła z pewnością nie należy do najbardziej atrakcyjnych wizualnie. Choć dla większości podatników nie ma to większego znaczenia, są jednak tacy, którym ta cecha będzie przeszkadzać.

Dobra w swojej cenie

Kasa fiskalna Farex Perła to dobry produkt jak na swoją półkę cenową. Zapłacimy za nią około 700 zł, a przy odliczeniu ulgi z urzędu skarbowego nawet mniej niż 100 zł. Warto jednak przemyśleć, czy jej funkcje i parametry w rzeczywistości nam wystarczą. Czasem zdarza nam się kupić tani produkt nie przemyślawszy wcześniej, czy sprosta wymaganiom naszego punktu sprzedaży. Zanim kupimy tanią kasę fiskalną Farex Perła, przeanalizujmy jej dane techniczne.

 

DANE TECHNICZNE KASY FAREX PERŁA
Typ Przenośna, stacjonarna
Baza towarowa PLU 3000
Grupy towarowe 8
Liczba kasjerów 4
Liczba stawek VAT 9
Wymiary 100 x 90 x 180
Masa 700 g
Gwarancja 1 rok
Rodzaj mechanizmu drukującego Termiczny
Typ mechanizmu drukującego TP2
Szybkość wydruku paragonów 8 linii / sek.
Szerokość papieru 2 x 28 mm
Czujnik końca papieru TAK
Klawiatura Membranowa
Liczba klawiszy 30
Liczba złącz komunikacyjnych 2
Współpraca PC Tak
Współpraca waga Tak
Współpraca skaner Tak
Współpraca szuflada Tak
Wyświetlacz LCD, alfanumeryczny, 14 znaków w wierszu
Zasilacz zewnętrzny INPUT: 230V/50Hz; 0,8A. OUTPUT: DC 6,9V; 800mA
Akumulator 6V; 1,8 Ah
Funkcja przeliczania waluty TAK – obsługa EURO
Funkcja szybkiej sprzedaży 4 klawisze (8 PLU)
Kontrola stanów magazynowych TAK
Przypomnienie o rocznym przeglądzie TAK
Przewód komunikacyjny Kasa-PC TAK

One Response to “Kasa fiskalna Farex Perła – tania i lekka, ale czy dobra?”

  1. Aneta pisze:

    Swietny tekst, naprawde. Nie mialam pojecia, ze ten temat mozna tak ciekawie przedstawic. Ciekawie i jednoczesnie przystepnie, a to bardzo wazne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *